Bir arama yapın...

Haberler
Cildinizi Sonbahara Hazırlamak İçin Dew By SBG’den 10 Tavsiye
22 Eylül 2023 Cuma

Cildinizi Sonbahara Hazırlamak İçin Dew By SBG’den 10 Tavsiye

Sıcak yaz ayları geride kaldı. Tatilde güneş ışınlarından dolayı kuruyan ve deniz tuzundan ötürü yıpranan cildimizi nasıl onarabiliriz? Sonbahar aylarında bizleri bekleyen cilt sorunlarına önlem almak için neler yapabiliriz? İşte cildinizin dostu Dew By SBG’den 10 adımda cildinizi sonbahar mevsimine hazırlama rehberi…

Cildinizi Sonbahara Hazırlamak İçin Dew By SBG’den 10 Tavsiye

Sıcak su ile duş almanın cildi kurutucu etkisi olduğunu biliyoruz. Bunun yanı sıra duşta uzun süreler geçirmenin de bazı olumsuz sonuçları olabiliyor. Bu nedenle duşta daha az kalıp, ılık su kullanmak daha doğru.

Cilt bakımı her mevsim önemli. Ancak sonbahar mevsimi, çok daha hassas olmamız gereken bir dönem. Zira soğuyan hava, azalan nem oranı ve sert rüzgarlar cildimizi kurutup gerginleştirebilir. Peki sonbahar mevsiminde cilt bakım rutinimizi nasıl güncellemeliyiz? İşte on adımda cildimizi sonbahara hazırlama rehberi…

1 – Cilt Temizliği

Cilt bakımında her zaman için ilk adımımız derinlemesine bir cilt temizliği olmalı. Kendi cilt tipimize uygun ürünler kullanarak her daim cildimizi temiz tutmalıyız. Makyaj temizleme sütü, yüz temizleme köpüğü gibi ürünler kullanabiliriz. Eğer cildimiz kuru ise yağ bazlı temizleyiciler tercih etmemizde fayda vardır. Cilt temizliği için Dew By SBG’nin hassas yüz yıkama jelini deneyebilirsiniz.

2 – Cildinizi Her Daim Nemli Tutun

Vücudumuz normal koşullarda kendi nem oranını dengelemeye çabalar. Fakat hava koşullarındaki sertleşmeler vücudumuzun bu çabasını yetersiz kılabilir. Bu yüzden rüzgarlı ve soğuk havalarda, cildimizin nem dengesini koruyabilmek adına bazı önlemler almamız gerekir. Bu amaç doğrultusunda losyon, balm, serum, süt ve krem formundaki nemlendiricilerden kendi cilt tipinize uygun olanını tercih edebilirsiniz. Dew By SBG’nin uzun etkili nemlendiricisi tam da aradığınız ürün olabilir.

3 – Sıcak Duş Almaktan Kaçının

Hepimiz günün yorgunluğunu atıp rahatlamak adına sıcak bir duşa ihtiyaç duyuyoruz. Fakat aşırı sıcak su ile duş almanın cildimiz üzerinde bazı olumsuz etkileri oluyor. Zira sıcak su cildimizi kurutabiliyor ve doğal yağlarımızı kaybetmemize neden oluyor. Ilık su ile duş almakta ve duşta geçirdiğimiz süreyi kısaltmakta fayda var.

4 - Kendinizi Sonbahar Güneşinden Koruyun

Halk arasındaki yaygın kanaat, cildin yaz güneşinden korunması gerektiğine yöneliktir. Ancak güneşin zararlı ışınları, yılın her mevsiminde etkilidir. Güneşten kaynaklanan leke oluşumuna engel olmak için en az 30 SPF güneş kremleri kullanmakta fayda var.

5 – Beslenmenize Özen Gösterin

Sebze ve meyve tüketmek vücudumuzu antioksidan bakımından zengin hale getirir. Aynı zamanda metabolizmamıza ve bağışıklık sistemimize katkıda bulunur. C-E-A ve B vitaminlerini tükettiğimiz besinler aracılığı ile karşılamakta fayda var. Kuru ciltlerin yağ dengesini kurması için içeriğinde Omega 3 barındıran deniz mahsullerini tüketmek de önemli…

6 - Spor ve Egzersiz

Sadece cilt sağlığımız için değil aynı zamanda kalp ve damar sağlığımız için de düzenli olarak egzersiz yapmamız gerekiyor. Hareketsiz bir yaşam tarzı pek çok hastalığa davetiye çıkartıyor. Spor salonlarından ziyade açık havada yapılan sportif aktiviteler kan dolaşımını ve metabolizmayı hızlandırarak cildimizin daha ışıltılı bir görünüm kazanmasını sağlıyor.

7 – Bol Miktarda Su Tüketmek

İnsan bedeninin yüzde altmışlık bir kısmını oluşturan su, cildimizin en önemli nem kaynağı. Yeterince su tüketmediğimiz takdirde cildimiz kuruma eğilimi gösterir. Dolayısıyla da kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Yetişkin bir bireyin gün içerisinde minimum iki buçuk litre su tüketmesi, cilt sağlığı açısından büyük önem taşır.

8 – Sigara ve Diğer Tütün Ürünlerinden Uzak Durun

Sigara içerisinde barındırdığı nikotin ve zift gibi zararlı maddeler araçlığı ile damarlarımızda plak birikmesine, dolayısıyla da daralmalara neden olur. Damarların zamanla işlevini kaybetmesi ile sonuçlanan bu süreç cilt kuruluğunun yanı sıra kalp hastalıklarına da yol açar. Zaman içerisinde cildimizde renk değişiklikleri, kırışıklık oluşumu gibi yaşlanma belirtileri hızla görünür olur. Bu nedenle sigara ve diğer tütün ürünlerinden olabildiğince uzak durmamız gerekir.

9 – Düzenli ve Sağlıklı Bir Uyku Alışkanlığı

Uyku esnasında bedenimiz gereksinim duyduğu fiziksel ve zihinsel dinlenmeyi gerçekleştirir. Bununla birlikte uyku sırasında kolajen üretimimiz artar. Bu da cildin elastikiyet kazanmasını sağlar. Yetersiz ve sağlıksız bir uyku deneyimi ise yaşlanma belirtilerinin artarak, görünür olmasına yol açar.

10 – Dudaklarınızı Unutmayın

Sonbahar mevsiminde maruz kaldığımız hava koşulları dudaklarımızın çatlamasını ve yara oluşumunu tetikler. Bu yüzden nemlendirici ürünler kullanmayı ihmal etmememiz gerekir. Lip balm, dudak yağı, dudak kremi ve dudak maskeleri, dudaklarınızın ihtiyaç duyduğu nemi yeniden kazanmasını sağlar. Dudaklarınızı sonbahar koşullarından korur.

Profesyonel cilt bakım ürünleri ile her daim cildinizin dostu Dew By SBG’nin sizler için hazırladığı ürünleri görüntülemek için tıklayabilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın