Bir arama yapın...

Haberler
Cildinizi Sivilcelerle Dolduran Kötü Alışkanlıklar
2 Aralık 2022 Cuma

Cildinizi Sivilcelerle Dolduran Kötü Alışkanlıklar

Bazı alışkanlıklarımız farkında olmadan cildimizin sivilcelerle dolup taşmasına neden oluyor. Cildinizin dostu Dew By SBG, cildimize zarar veren ve acilen bırakmamız gereken alışkanlıklarımızı sizler için derledi.

Herkes temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak ister. Bunun için hemen herkes kendince cildine bakmanın bir yolunu arıyor. Ancak bir yandan cilt bakımı yaparken bir yandan da cildimize zarar verecek alışkanlıkları sürdürmememiz gerekiyor. Derinlemesine cilt temizliği yapmak, cilt tipinize uygun nemlendirici ürünler kullanmak, besleyici ürünler kullanmak harika. Peki sivilcelerden kurtulmak için terk etmemiz gereken alışkanlıklar neler? İşte cevabı…

Cildinizi Sivilcelerle Dolduran Kötü Alışkanlıklar

Cildinizde Aşırı Miktarda Ürün Kullanmaktan Kaçınmalısınız

Elbette hepimiz sağlıklı ve güzel görünebilmek için profesyonel cilt bakım ürünleri kullanmalıyız. Fakat bilinçsizce fazla sayıda ürün kullanmak cildimizin zaman içerisinde yorulmasına ve hava alamamasına neden olur. Yoğun ve koyu makyaj malzemeleri, özellikle cilt florasını bozan ürünleri kullanmak olabildiğince uzak durmamız gereken bir davranış.

Yemek Yeme Alışkanlıklarımız

Beslenme biçimimizdeki kötü alışkanlıklar da tıpkı güneş, yaşlanma ve çevresel etkenler gibi cildimizin sağlığını olumsuz etkileyen faktörler arasında bulunur. Sağlıklı ve parlak bir görünüm için muhakkak tercih ettiğimiz gıdaların içeriğinin temiz olması gerekir. Özellikle işlenmiş ve paketli ürünleri çokça tüketmek, sivilce oluşumunu tetiklemektedir. Halihazırda var olan akne problemlerinizi daha belirgin hale getirmemek için bu tür gıdaları aşırı tüketmekten uzak durmamız gerekir.

Uykudan Önce Düzenli Yüz Temizliği

Çoğu insan yoğun hayat temposundan ötürü cildini düzenli olarak temizlemeyi ihmal ediyor. Bu ihmalkârlık sivilce ve akne sorunlarının oluşması için cildinizi çok elverişli bir hale getiriyor. Makyaj yapsanız da yapmasanız da cildinizi uyku öncesinde muhakkak temizlemeniz gerekir. Zira gün boyunca maruz kaldığınız kir, toz ve yağ gibi etkenler gözeneklerinizin giderek dolup tıkanmasına sebep olur. Ardından cilt nefes alamamaya başlar ve yine sivilce problemiyle karşı karşıya kalırsınız. Bu durumla başa çıkabilmek için cilt tipinize uygun temizleyici ürünler kullanabilirsiniz. Aynı zamanda yine cildinizin nem dengesini düzenlemek ve koruyabilmek için kendinize uygun nemlendirici ürünler tercih etmelisiniz. Cildinizin dostu Dew By SBG’nin ürünlerine göz atabilir ve cildinize ihtiyacı olan her şeyi sağlayabilirsiniz.

https://dewbysbg.com.tr/urunlerimiz

Düzenli temizlik ve bakımla birlikte yanlış alışkanlıklarınızı terk ederseniz sivilce ve akne sorunlarıyla karşılaşmanız büyük ölçüde engellenmiş olur.

Yorumunuzu bırakın