Bir arama yapın...

Haberler
Cildinizi Seviyorsanız Asla Yapmamanız Gerekenler
3 Ocak 2023 Salı

Cildinizi Seviyorsanız Asla Yapmamanız Gerekenler

Sağlıklı ve genç görünmenin en püf noktası, düzenli olarak cilt bakımının yapılmasıdır. Ancak cilt bakımı yapılırken doğru yöntemler kullanılmalı ve cilt yapısı korunmalıdır. Peki doğru cilt bakımı nasıldır, cilt bakımında asla yapılmaması gerekenler nelerdir? Doğru cilt bakımı ürünlerinin adresi Dew By SBG sizler için derledi…

Günlük davranışlarımız cilt sağlığı konusunda belirleyici olabiliyor. Öyle ki cilt bakımı yapıyorum diye hiç farkında olmadan cildinizi mahvedebilirsiniz. İşte cilt sağlığınız açısından yapmamanız gerekenler...

Cildinizi Seviyorsanız Asla Yapmamanız Gerekenler

Sivilceleri Sıkmak

Cildimizde en çok karşılaştığımız sorunlardan biri sivilce oluşumlarıdır. Çoğu zaman yanlış tutumlarla ciltte sivilce izleri kalıcı olabilmekte. Özellikle de sivilcelerin sıkılması ciltte geri dönüşü olmayan kalıcı hasarlar bırakabilmekte. Bu nedenle, sivilceyi sıkmadan önce bir daha düşünün ve kesinlikle bu davranıştan kaçının.

Aşırı Peeling Yapmak

Sağlıklı bir cilt için cilt yapısına bağlı olarak belirli aralıklarla peeling yapılması önemlidir. Çünkü peeling gözenekleri temiz tutup cildin taze görünmesini sağlar. Bu noktada aşırıya gidilmemesi gerekir. Çünkü aşırı peeling ciltte gereksiz tahrişe neden olarak cildin koruyucu bariyerlerini yok edebilir. Fazla peeling nedeniyle cilt çevresel toksinlere ve güneş hasarına maruz kalır ve bunun sonucunda da yaşlanma hızı artar.

Makyaj Temizliği Yapmadan Uyumak

Cilt bakımında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de gece yatmadan önce cilt temizliğinin yapılmasıdır. Çünkü makyajla uyumak ciltte sivilce oluşumlarına neden olur, kuruluğa, göz tahrişine ve göz alıcı arpacıklara neden olarak cilt yapısını bozar.

Yeterince Uyuyamamak

Cilt sağlığının en önemli unsurlarından biri de vücudun yeterince dinlenmesidir. Bunun için de uyku düzenine dikkat edilmeli. Çünkü yeterince uyunmadığında, uyku alınmadığında ciltte çatlaklar, kızarıklık ve koyu halkalar oluşabilmektedir.

Günlük Güneş Koruyucu Kullanmamak

Güneş her ne kadar D vitamini kaynağı olsa da fazla güneş cildin en büyük düşmanıdır. Bu nedenle kış mevsiminde bile cildi güneşe karşı korumak gerekir. Erken yaşlanmanın önüne geçmek, kansere yakalanma riskini azaltmak için yaz-kış farketmez günlük güneş koruyucu kullanmak gerekir.

Makyaj Fırçalarını Temizlememek

Günlük güzellik rutininin en önemli parçalarından biri makyaj fırçalarıdır. Bu nedenle makyaj fırçaları temiz tutulmalıdır. Steril olmayan makyaj fırçaları ciltte sivilce oluşumuna neden olabilir. Mümkünse her kullanım sonrası makyaj fırçaları yıkanıp kurutulmalıdır.

Yorumunuzu bırakın