Bir arama yapın...

Haberler
Cildinizi Korumak İçin 4 Etkili Adım
29 Kasım 2022 Salı

Cildinizi Korumak İçin 4 Etkili Adım

Çevresel etkenler veya yaşlanmaya bağlı faktörlerden cildimizi koruyabilmemiz için etkili ve doğru bakım yöntemleri uygulamamız gerekiyor. Özellikle kış aylarında soğuyan hava ile birlikte cildimizin kendisini koruması bir hayli güçleşiyor. Hızla soğuyan hava ciltte kurumaya, tahrişe ve çatlamalara neden olur. Profesyonel cilt bakım ürünleri ile cildinizin dostu olan Dew By SBG, çevresel etkenlerden cildinizi koruyacak 4 etkili adımı sizler için anlattı. Soğuk havalara ve güneşin zararlı ışınlarına karşı cilt bariyerinizi güçlendirecek bu dört ekili yöntem sizlerle…

A Vitamininin Cilde Faydaları

Cilt Temizliği

Kış mevsiminde cildinizi korumanın ilk önemli adımı, her gün derinlemesine cilt temizliği yapmaktır. Gün içerisinde yüzümüzde önemli miktarda makyaj kalıntısı, yağ ve kir birikir. Bu birikintiler zamanla gözeneklerin tıkanmasına yol açar.

Bu tıkanıklığı önlemenin tek yolu, günlük cilt temizliğidir. Cilt temizliği için kendi cilt tipinize uygun olan ürünü seçmek son derece önemlidir.

Dew By SBG Sensitive Touch Hassas Yüz Yıkama Jeli, cildinizde derinlemesine bir temizlik sağlar ve gözeneklerinizin açık kalmaya yani cildiniz nefes almaya devam eder.

Bol Nemlendirici

Kış ayları içerisinde cildimizin en çok ihtiyaç duyduğu şey nemdir. Cilt bariyerini güçlendirmek ve korumak için nemlendirici kullanmamız şarttır. Nemlendirici ürünler yalnızca cilt kusurlarını gidermekle kalmaz aynı zamanda kurumasını ve tahriş olmasını da önler. Dış etkenlere karşı daha güçlü hale gelir. Sağlıklı bir cilt için her gün cilt temizliği yaptıktan sonra nemlendirici kullanmamız gerekir. Ancak hangi cilt tipine sahip olduğunuza dikkat etmelisiniz. Örneğin kuru ciltler için yağ bazlı nemlendiriciler tavsiye edilirken, yağlı ciltler için su bazlı nemlendiriciler tavsiye edilmektedir.Dew By SBG’nin Uzun Etkili Nemlendiricisi ile cildinize ihtiyaç duyduğu nemliliği kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Cildinize Nefes Aldırın

Gerek sosyal hayatta, gerekse iş hayatında neredeyse her gün makyaj yapıyoruz. Fakat kış aylarında koyu ve yoğun makyaj yapmak gözenekleri tıkayarak cildinizin nefes almasına engel olur.

Özellikle aşırı miktarda yağlı ve yoğun fondötenler kullanmaktan kaçınmanız gerekir. Eğer makyaj yapmaktan vazgeçemiyorsanız, cilde zarar vermeyen makyaj malzemeleri tercih edebilirsiniz.

Güneş Koruyucusu Kullanın

İnsanlar cildin yalnızca yaz aylarında güneş ışınlarının tehdidi altında olduklarını düşünürler. Fakat yalnızca yaz aylarında güneş koruyucu ürünler kullanmak, önemli bir hatadır. Çünkü kış mevsiminde de cildimiz UV ışınlarının tehdidi altındadır.

Bu yüzden gündüz dışarı çıkmadan evvel 20 dakika öncesinde güneş koruyucu krem sürmek ve bunu gün içerisinde bir kez tazelemek cildiniz için büyük bir koruma sağlar.

Cildinizin dostu Dew By SBG ile cilt bakım tavsiyeleri almak için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın