Bir arama yapın...

Haberler
Cildinizi Güçlendirerek Kış Aylarına Hazırlayın
27 Eylül 2022 Salı

Cildinizi Güçlendirerek Kış Aylarına Hazırlayın

Mevsim geçişleri ve değişen hava koşullarından cilt de etkilenir. Soğuk hava, cildin daha hassas hale gelmesine neden olur ve cilt gün içerisinde daha fazla nem kaybederek kurur. Kış aylarında cildi güçlendirip nemlendirecek bir bakım yapmak gerekir. Peki, kışın cilt bakımı nasıl yapılır? Dew By SBG, cildi kışa hazırlamanın püf noktalarını sizler için derledi…

Cildinizi Güçlendirerek Kış Aylarına Hazırlayın

Nemlendirici Uygulayın

Kış aylarında cilt diğer mevsimlere göre daha fazla kurur ve pul pul dökülür. Ciltte tahriş ve kızarıklıklar oluşurken, cilt daha çabuk kırışır. Cildi dış etkenlere karşı güçlendirmek için her gün cilt temizlendikten sonra bol miktarda nemlendirici uygulanmalıdır.

Long Lasting Moisturizer (Uzun etkili nemlendirici) formülasyonunda yer alan kıymetli sabit yağlar, bitki ekstreleri, vitamin, hyaluronik asit ve aromatik uçucu yağlar ile cildi uzun süre nemli tutar, ince çizgilerin derinliğini hafifletir, cildin parlak ve gergin görünmesine yardımcı olur.

Kışın Güneş Kremi Kullanın

Güneş kreminin cildi UV ışınlarının zararlı etkilerinden korumak için sadece yaz aylarında kullanılması gerektiği düşünülse de kışın da cildi güneş ışınlarından korumak gerekir. Güneş ışınlarının zararlı etkileri ciltte lekelere ve tahrişlere neden olabileceğinden kışın daha hassas hale gelen cildi korumak için güneş kremi kullanılmalıdır. Güneş kreminin dışarıya çıkmadan 30 dakika önce uygulanması önerilir.

Göz Çevresine Bakım

Göz çevresi, yüzdeki en hassas bölgedir. Bu bölge, dış etkenlere karşı daha güçsüz olduğu için ekstra bakım yapılmadığında kırışıklıklar ve ince çizgiler oluşur. Bu nedenle kışın göz çevresi bakımına özen göstermek gerekir. Ayrıca yeterli miktarda su içmek ve uyku düzenine de dikkat etmek önemlidir.

Cilt Sorunları İçin Harekete Geçin

Ciltteki sivilce, siyah nokta, akne, koyu lekeler ve kırışıklık gibi sorunları çözmek için kış ayları uygun bir zamandır. Kış aylarında yüzünüze lazer yaptırabilir, cilt ilaçlarıyla sorunlarınızı tedavi edebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın