Bir arama yapın...

Haberler
Cildiniz için Doğru Ürünleri Kullanın: Cilt Tipi Nasıl Belirlenir?
1 Temmuz 2024 Pazartesi

Cildiniz için Doğru Ürünleri Kullanın: Cilt Tipi Nasıl Belirlenir?

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için cilt tipini belirlemek, doğru cilt ürününü seçmek önemlidir. Cilt tiplerini birbirinden ayırmak bazen zor olabiliyor. İşte cildinizin dostu Dew By SBG’den cilt tipini belirlemenin yolları…

Cildiniz için Doğru Ürünleri Kullanın: Cilt Tipi Nasıl Belirlenir?

Cildi Hazırlamak: Önce makyaj temizleyici kullanarak, makyajınızı tamamen temizleyin. Yüzünüze yüz yıkama jeli ile masaj yapın ve iyice durulayın. Sonra bir saat nemlendirici dahil hiçbir şey sürmeden bekleyin.

Cildinizi İnceleyin: Kağıt mendili T bölgenize hafifçe dokundurun. Mendile yağ çıktıysa cildiniz yağlı veya karma olabilir.

Cildinizin Durumunu Fark Edin: Eğer cildiniz kuruysa temizlendikten sonra gergin hissedersiniz. Cildinizin karma olması halinde T bölgeniz rahat kalırken, yanaklarınız gergin olur. Cildiniz hassas ise temizleyiciye tepki verebilir, kaşıntı ya da döküntü yaşayabilirsiniz.

Gözeneklerinize Dikkat Edin: Normal ciltlerde gözenekler görünür ama büyük değildir. Aynadan biraz geri çekilerek, gözeneklerinizin görünüp görünmediğine bakın. Gözenekleriniz görülüyorsa yağlı, görünmüyorsa kuru bir cildiniz vardır.

Doğru Bakım Uygulayın: Kuru cilde sahipseniz duş alırken gereğinden fazla sabun kullanmamaya ve ılık su kullanmaya dikkat edin. Kuru cilt, deri iltihaplarına neden olabilir.

Yağlı Cildi Sabah Akşam Temizleyin: Yağlı cilde sahipseniz sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa cildinizi uygun bir ürünle temizlemeniz gerekir. Yüzünüzü yumuşak bir temizleyici ve ılık suyla yıkayın ve iyice durulayın.

Karma Ciltler İçin Bakım: Karma cilde sahipseniz yüzünüzü yumuşak ve kokusuz bir temizleyici ile temizleyin, sert kimyasallar barındıran ürünlerden kaçının. Somon balığı, keten tohumu ve ceviz gibi yiyecekler cildinizin nemlenmesine yardımcı olur.

Yorumunuzu bırakın