Bir arama yapın...

Haberler
Cildi Işıl Işıl Hale Getiren İçecekler Neler?
27 Kasım 2023 Pazartesi

Cildi Işıl Işıl Hale Getiren İçecekler Neler?

“Günlük bakım” pırıl pırıl bir cilde sahip olmanın en temel kuralıdır. Rutin bakımın yanı sıra dengeli beslenme alışkanlığı da nitelikli cilt bakımını destekler. Doğal ve sağlıklı içecekler cildi iyi besler ve elastikiyetini artırır. Cildin nem düzeyini korumak için öncelikle yeterli su tüketmek gerekir. Cildin en iyi dostu suyun yanında meyve sebzelerden üretilen içeceklerde bu konuda hedeflenen ideal bakımı tamamlar. Dew By SBG, düzenli olarak alındığında cildi kusursuz hale getirecek içecekleri anlattı.

Cildi Işıl Işıl Hale Getiren İçecekler Neler?

Yeşil Çay: Yeşil çay antioksidanlar bakımından zengindir. İçeriğindeki hücre yenileyici bileşenler sayesinde cilt sağlığını katkı sağlar. Yeşil çayda bol miktarda ve vücutta önemli koruyucu etkileri olan doğal antioksidan özelliğindeki kateşinler; tahrişi, kızarıklığı, iltihabı, şişmeyi ve yaşlanma belirtilerini azaltabilir. Mineral içeriği yüksek bir içecek olan yeşil çay, ciltteki yağ dengesini düzenleyerek sivilce oluşumunu ve kırışıklıkları önleyebilir. Yoğun nemlendirici ve cildi yatıştırıcı yapısından dolayı yeşil çay tüketilebilir ya da yeşil çay özütü barındıran cilt ürünleri kullanılabilir.

Aloe Vera Suyu: Kozmetik sektöründe sıkça başvurulan doğal ürünlerden biri aloe vera, büyüme hormonu olarak bilinen giberellin içeriyor. Pek çok yararı olan aloe vera jeli; yaraların daha hızlı iyileşmesinde etkilidir. Diğer faydaları şu şekilde sıralanabilir: Cildi nemlendirir, gözenekleri sıkılaştırır, yağlı ciltleri arındırır, siyah nokta oluşumunu engeller, kaşıntıyı giderir, iltihaplanmayı azaltır ve cildin yenilenmesine yardımcı olur.

Havuç Suyu: Mükemmel bir vitamin ve lif deposu olan havuç, güçlü antioksidanlardan A vitamininin bir çeşidi beta-karoten içeriği sayesinde cilt iltihabını azaltır, yara ve lekelerin iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca iyileştirici özelliklere sahip C vitamini barındıran havuç suyu, kızarıklık veya sedef hastalığı gibi cilt problemlerine iyi gelir, güneşin zararlı ışınlarına karşı dayanıklılığı artırabilir.

C vitamini İçeren İçecekler: C vitamini açısından zengin içeceklerdeki antioksidanlar serbest radikallerin oluşturduğu hücre hasarının önüne geçerek, cilt sağlığına katkıda bulunur. Mandalina, portakal, ananas, greyfurt, kivi, çilek gibi C vitamini açısından zengin taze meyvelerden üretilen içecekler, ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltabilir. Ayrıca kolajen üretimini artırarak cildin esnekliğini ve parlaklığını yükseltebilir.

Yorumunuzu bırakın