Bir arama yapın...

Haberler
Cildi Gençleştiren Alışkanlıklar
23 Kasım 2022 Çarşamba

Cildi Gençleştiren Alışkanlıklar

Kollajen üretimi zamanla azalır ve yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasına yol açar. Ciltteki kırışıklıklar, ince çizgiler ve koyu lekeler daha belirgin olmaya başlar. Bu aşamada, bazı bakım yöntemleriyle cildinizin genç kalmasını sağlayabilirsiniz. İşte cildinizi gençleştirmek için bakım rutininize dahil etmeniz gereken alışkanlıklar…

Cildi Gençleştiren Alışkanlıklar

Hyaluronik Asit

Hyaluronik asit, cildin erken kırışmasını önler, ince çizgilerin görünümünü azaltır ve cildin canlı yapısını korumasına yardım eder. Hyaluronik asit içeren serumlar cildi toparlayarak sıkılaştırırken, cildin gergin ve sıkı görünmesini sağlar.

Gece Cilt Hücrelerini Yenileyin

Yaşlanma karşıtı bakımda gece yapılacak cilt bakımı büyük öneme sahiptir. Gece hücreler daha çabuk yenilenir. Gece cilt bakım rutini sırayla şöyle yapılabilir:

  • Uyumadan önce cildinizi temizleyin.
  • Bir tonik ile gözenekleri arındırın.
  • C vitamini serumuyla cildinize masaj yapın.
  • Nemlendirici krem kullanın.
  • Göz çevresine göz kremi uygulayın.
  • Gece maskeleri kullanın.

Düzenli Masaj

Cilt bakımının ardından krem, serum veya bakım yağı ile yüz masajı yaparak cildin toparlanması sağlanabilir. Masajla kan dolaşımını iyileştirilebilir ve cildin 1-2 ayda sıkılaşma ve gerginliği sağlanabilir. Dolayısıyla cilt bakım ürünlerini yüze uygularken masaj yapmak önemlidir.

Göz Çevresini Nemlendirin

Göz çevresindeki ince çizgi ve kırışıklıklar yaşınızı ele verir. Göz çevresindeki deri ince olduğu için kırışma ve çökük görünme eğilimindedir. Göz çevresini dolgunlaştıran ve nemli görünmesine yardımcı olan göz kremleri cilt bakım rutinine eklenmelidir. Günlük cilt bakım rutininin son aşamasında göz çevresine bakım kremi masaj yaparak uygulanmalıdır.

Yorumunuzu bırakın