Bir arama yapın...

Haberler
Cilde Zarar Veren Yanlış Alışverişler
22 Ekim 2022 Cumartesi

Cilde Zarar Veren Yanlış Alışverişler

Cilt bakım ürünleri satın alırken dikkat etmemiz gereken çok önemli noktalar var. Öncelikle her doğal ürünün bize faydalı olacağını düşünmemeliyiz. Peki hangi ürünü alıp, hangisini almamamız gerektiğini nasıl bileceğiz? Cildinizin dostu Dew By SBG, cilt bakım ürünleri alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizler için anlattı.

Cilt güzelliği günümüzde herkes için son derece önemli bir konu. Cildini güzelleştirmek isteyen herkes bunun için bakım ürünleri kullanması gerektiğini biliyor. Fakat cilt bakım ürünleri satın alırken bizi bekleyen tehlikeler de mevcut. Peki ne yapmamız gerekiyor?

Cilde Zarar Veren Yanlış Alışverişler

Etiketlere Kanmayın!

Özellikle hassas cilde sahip kişiler muhakkak ürün üzerindeki etiketi sonuna kadar okumalı. Fakat etiketleri okumak kendi başına yeterli değil. Ürünün içeriğindeki maddeleri de değerlendirmeniz gerekiyor. Mesela hipoalerjenik kavramı… Bu madde içerisinde tahriş edebilecek bileşenler barındırıyor olabilir. Çünkü hakkında henüz belirlenmiş bir tanım veya düzenleme bulunmuyor. Formüller içerindeki aromalardan ötürü henüz bilmediğiniz bir alerjinizi tetikleyebilir. Bu nedenle kokusuz etiketli ürünler daha güvenli bir seçenek olabilir.

Her Doğal Ürün Güvenli Değildir

Sentetik kelimesi üzerinde toplumsal bir antipati olduğu gibi doğal kelimesi üzerinde de toplumsal bir sempati var. Ancak bir ürünün sentetik olması kötü, doğal olması da iyi olduğu anlamına gelmiyor. Doğal ürünler de kimi zaman cildiniz için zararlı hale gelebiliyor.

Reaktörler doğada sadece sentetik halde bulunmuyor. Doğal bazı maddeler de reaktör olabiliyor. Mesela lanolin ve balmumu bildiğimiz doğal reaktörler arasında. Ve bu maddeler doğal etiketli cilt bakım formüllerinde kendilerine yer bulabiliyor.

Lanolin ya da balmumunun esasen normal şartlar altında zararlı bir etkisi yoktur. Bu iki madde nemi cildimize hapsetmemize yardımcı oluyor. Fakat potansiyel olarak alerjenler içerirler. Bu yüzden hassas cildi olanlar bakım ürünü kullanırken dikkat etmelidirler.

Yorumunuzu bırakın