Bir arama yapın...

Haberler
2023’te Bırakmanız Gereken Cilt Bakımı Alışkanlıkları
30 Aralık 2022 Cuma

2023’te Bırakmanız Gereken Cilt Bakımı Alışkanlıkları

Daha güzel ve genç görünmek için en önemli unsurlardan biri cilt bakımıdır. Ancak bilinçsizce yapılacak cilt bakımı faydadan çok zarara neden olabilir. Cilt bakımı ürünleri ile en büyük yardımcınız olan Dew By SBG, yeni yılda bırakmanız gereken cilt bakımı alışkanlıklarını sizler için derledi.

2023’te Bırakmanız Gereken Cilt Bakımı Alışkanlıkları

Yüze Sürekli Peeling Uygulamak

Cilt sağlığında en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri doğru miktarda ve zamanda cilt bakımı yapılmasıdır. Bu noktada sık sık peeling yapılması yüz cildinin zarar görmesine neden olur. bu nedenle peeling yaparken dikkatli olunmalı, gereğinden fazla yapılacak peeling uygulamalarından kaçınılmalıdır.

Yüz Bölgesinde Oynamak

Cildimizde dış etkenlerden en fazla etkilenen bölgelerden biri yüzdür. Eller ile birlikte hassas bir cilt yapısına sahiptir. Bu nedenle el ve yüz bölgesinde fazla oynamamak gerekir. Cilt bakımı denilerek yüz bölgesinde sık sık oynama yapılması faydadan çok zarara neden olur.

Yanlış Tonik Seçimi

Cildin hassas bir yapısı vardır. Özellikle de cilt bakımı kapsamında yanlış tonik ürünlerini seçmek cilt sağlığı açısından önemlidir. Bu nedenle tonik seçerken cildin genel durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi bir durumda cildiniz zarar görebilir.

Yanlış Temizleyiciler İle Yüz Yıkamak

Cilt bakımında en önemli aşamalardan biri yatmadan önce cilt temizliği yapılmasıdır. Her gün mutlaka yatmadan önce makyaj artıkları temizlenerek cildin nefes alması sağlanmalıdır. Ancak cilt temizliğinde de doğru ürün tercihi önemlidir. Yanlış ürün cilde zarar verir. Cilt temizliğinde sabun kullanımına da dikkat edilmesi gerekir. Uzmanlar, bilinenin aksine normal sabunlar ile yüzün yıkanmaması gerektiğini savunmaktadır.

Sivilceleri Sıkmak

Cilt sağlığında en çok yaşanan sıkıntılardan biri sivilce oluşumlarıdır. Çoğu zaman insanlar bu tür durumlarda sivilceleri sıkarak ortadan kaldırma yoluna giderler. Halbuki sivilce sıkma cilt sağlığı açısından kesinlikle yapılmaması gereken bir durumdur. Sivilce sıkmak cildin yapısına zarar vererek kötü cilt görünümüne neden olur.

Kozmetik Ürünlerde Doğru Seçim Yapmamak

Her insanın cilt yapısı farklıdır. Çeşitli alerjenlere karşı cilt çeşitlerinin tepkileri farklıdır. Kiminde hiçbir olumsuz sonuç görülmezken kiminde alerjiler oluşabilir. Bu nedenle kozmetik ürünler seçerken alerjik rahatsızlıkların da göz önünde bulundurulması gerekir. Bu neden cilt türüne göre kozmetik ürünler seçilmelidir.

Stresli Anlarda Tırnak Yemek

Günlük hayatımızda en çok zorlandığımız konulardan biri stres yönetimidir. Stres durumunda en çok verilen tepki ise tırnak yemektir. Tırnak yeme de cilt sağlığını en olumsuz etkileyen tutumlardan biridir.

Büyüteç Özelliği Olan Aynalara Bakmak

Ciltteki sorunları görmek için en çok kullanılan aparatlardan biri büyüteçli aynalardır. Ciltteki sorunları dana net gösteren bu aynaların kullanımı sağlık açısından çok da uygun değildir. Çünkü büyüteçli aynalar ciltteki en küçük sorunları bile gösterir ve bu durumla baş etmek ilerleyen zamanlarda daha zor olabilir.

Yorumunuzu bırakın