Bir arama yapın...

Haberler
Alerjik Ciltler İçin Bakım Önerileri
14 Kasım 2022 Pazartesi

Alerjik Ciltler İçin Bakım Önerileri

Makyaj yapmak, cildinde alerjik reaksiyon olanlar için rahatsız edici bir duruma dönüşebilir. Alerjik cilde sahip olanların, makyaj yaparken cilt sorunları yaşamamak için doğru bir cilt bakım rutini uygulaması gerekir. Cilt dostu bakım ürünleri ile bilinen Dew By SBG, alerjik ciltler için bakım önerilerini sizleri için derledi…

Alerjik Ciltler İçin Bakım Önerileri

Cildi Sakinleştirin

Alerjik cilde sahip olanların yapması gereken en önemli şey cildi sakinleştirmek ve yatıştırmaktır. Papatya içeren anti-inflamatuar gibi doğal cilt bakım ürünlerinin cilde uygulanması, cilt bağışıklığını geliştirirken, kızarıklık durumunu önleyebilir.

Cildi Nemlendirin

Alerjik cilt için yenilenme şarttır. Yenileme iltihabı engelleyebilir ve kırmızımsı ve kuru soyulmayı azaltır. Gece yatmadan önce cildin gece iyileşmesine yardımcı olmak için nemlendirici krem uygulanmalıdır.

Long Lasting Moisturizer (uzun etkili nemlendirici), içerisinde bulunan kıymetli sabit yağlar, bitki ekstreleri, vitamin, hyaluronik asit ve aromatik uçucu yağlar ile cildi uzun süre nemli tutar, cildin parlak ve gergin görünmesine yardımcı olur.

Su ve Yağ Dengesi

Yenilemenin, ciltteki yağın kontrolünde anahtar olduğu söylenebilir. Cildin suyu ve yağ salınımını dengelemek, yüzdeki yağ sorununu tamamen iyileştirebilir. Dolayısıyla yağ kontrolü ürünlerinde aynı zamanda ürünün nemlendirme ve su sağlama etkisi de göz önüne alınmalıdır. Cilt ürününün orta seviyede nemlendirici sağlanması, yüzdeki suyu ve yağı kontrol altına alarak, dengeleyebilir. Böylece ciltteki yağ azalır ve sivilce oluşumu önlenebilir.

Fondöten Seçimi

Alerjiye yatkın cilde sahip olanların yüksek oranda nem içeren bir fondöten kullanması gerekir. Makyajın bazını oluşturmak için serum ya da primer içeren sıvı fondöten veya yüksek oranda nemlendirici krem esaslı bir fondöten kullanılmalıdır.

Makyaj Ürünlerinin Kullanım Sırası

Makyaj yapmadan önce, nemlendirici kremle cilt nemlendirilmelidir. Daha sonra güneş ışınlarından cildi korumak için SPF bulunan hassas ciltlere özel makyaj bazı uygulanmalıdır. Son olarak fondöten uygulanmalıdır.

Fondöteni, yüze ellerle doğrudan doğruya uygulamak, cildin sarkmasına neden olabilir. Sürtünmeyi azaltmak için fondöten sünger yardımıyla uygulanmalıdır. Böylece makyaj da daha dayanıklı hale gelir.

Yorumunuzu bırakın