Bir arama yapın...

Haberler
Akneli Ciltlere Özel Günlük Bakım
3 Nisan 2023 Pazartesi

Akneli Ciltlere Özel Günlük Bakım

Akneli ciltler, normal ciltlere oranla daha hassastır. Özellikle yağlı cilt tipleri sivilce ile karşılaşır, bununla başa çıkabilmek için de cilt bakımına özen göstermek gerekir. Cilde günlük bakım uygulamak ve cildi temiz tutmak sivilce sorununu ortadan kaldırabilir. Dew By SBG, akneli ciltlere özel bakım önerilerini sizler için derledi.

Akneli Ciltlere Özel Günlük Bakım

Düzenli Nemlendirici

Akneli ve sivilceli cildi olanlar nemlendiricinin sivilceleri artacağını düşünür. Ancak cilt nemlendirilmediğinde cilt bariyeri zarar görür ve akneler artabilir. Sivilce sorunu ile mücadelede su bazlı nemlendirici kullanmak önemlidir. Dew By SBG marka Long Lasting Moisturizer (Uzun etkili nemlendirci), içeriğindeki sabit yağlar, bitki ekstreleri, vitamin, hyaluronik asit ve aromatik uçucu yağlar ile cildinizi uzun süre nemli tutarak cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

Cildi akne ve sivilcelerden arındırmak için gözenek bakımı ihmal edilmemelidir. Gözenekler genişlediğinde ve gözeneklerde kir, yağ ve makyaj kalıntıları biriktiğinde sivilceler artar. Doğal kil maskesi ile sivilceleri kurutmak ve gözenekleri sıkılaştırmak mümkündür.

Kil maskesi ciltteki fazla yağı alır ve sebum dengeleyici özelliği sayesinde cildi kontrol altında tutar. Ayrıca gözeneklerin tıkanmasını önler ve sivilce, akne ve siyah noktaları kurutur. Cildin aşırı parlamasını da önleyen kil maskesi, cilde doğal bir ışıltı kazandırır.

Cildinizi Güneşten Koruyun

Cildi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korumak için mutlaka güneş koruyucu krem kullanılmalıdır. Güneş ışınlarına maruz kalan sivilceli ciltte lekeler oluşabileceği için özellikle sivilceli ciltlerin her mevsim güneşten korunması önemlidir. Güneş kremi kullanmak alışkanlık haline getirilmeli ve dışarıya çıkmadan 20-25 dakika önce sürülmelidir.

Yorumunuzu bırakın