Bir arama yapın...

Haberler
Akneli Ciltler İçin Yapılması Gerekenler
13 Eylül 2022 Salı

Akneli Ciltler İçin Yapılması Gerekenler

Cildin aşırı yağ üretimi, iltihaplanma, gözeneklerin tıkanması gibi nedenlerle ortaya çıkan akne, en çok rastlanan cilt hastalıklarından biridir. Doğru bakım yapılmadığında aknelerde artış yaşanır. Dew by SBG, akneli cilde sahip olanlar için dikkat edilmesi gerekenleri sizler için sıraladı…

Yaz Aylarında Cilt Tipine Göre Bakım

Cildinizi Nemlendirin

Karma ve yağlı cildin sebum üretimi düzensizdir. Karma cilde sahip kişilerde, yağlanma sadece T bölgesinde yaşanır. Oysa yağlı cilde sahip kişilerde bu yağlanma sorunu tüm yüz bölgesinde görülür. Yağlı ciltlerdeki sebum kalitesi bozulursa ciltte akne sorunu oluşabilir. Akne probleminde yapılacak en iyi şey, cildi nemli tutarak yağ ve sebum dengesini korumaktır. Yağ ve nem farklı şeylerdir ve her cilt tipinin neme ihtiyacı vardır. İçeriğindeki vitamin, bitki ekstreleri, sabit yağlar ve hyaluronik asit ile cildi uzun süre nemli tutan Dew By SBG marka Long Lasting Moisturizer uzun etkili nemlendirici cildinizi yumuşatıp besleyerek cilt hücrelerinizin yenilenmesine yardımcı olur.

Cilt Temizleme Ürünleri Kullanın

Yağlı ve akneye eğilim gösterebilen ciltler için cilt temizliği, bakımın ilk adımıdır. Öncelikle uygun bir cilt temizleme ürünü seçmek gerekir. Özellikle yağlı bölgelere masaj yaparak uygulanmalı ve ardından bol suyla yıkanmalıdır.

Yüz Yıkama Jeli Faydalıdır

Yağlı bir cildiniz varsa, gün içinde yüzünüzü fazla yıkamayın; sabah ve akşam yıkamak yeterlidir. Salisilik asit içeren yüz yıkama jeli kullanmak, ciltteki iltihaplanmayı azaltacağı için iyi bir seçimdir. Dew By SBG ürünü Sensitive Touch Hassas Yüz Yıkama Jeli, içeriğindeki Ayçiçek yağı ile cildin yağ dengesini bozmadan makyaj artıklarını ve cilt üzerindeki tozu nazikçe temizler.

Tonik Kullanımı İhmal Etmeyin

Cilt bakımı deyince akla ilk olarak temizleme ve nemlendirme gelir. Ancak, tonik de gözeneklerde biriken kir ve yağları temizlemek ve cildin pH dengesi için çok önemli bir adımdır. Ölü hücrelerinden arınmış bir cildin akne sorunu yaşama ihtimali azalır. Tonik seçerken, asit içeren ve cildin pH dengesini sağlayabilecek, yağlı ciltler için geliştirilmiş bir ürün seçmeniz gerekir. İçeriğindeki neroli ekstresi ve uçucu yağ ile cildi sakinleştirip yağ dengesini sağlayan Fresh & Firm Canlandırıcı Cilt Toniği, gözenekleri sıkılaştırıp cilt parlaklığı ve gerginliğini artırır.

Güneş Koruyucu Kullanın

Güneş, güneş cildin kurumasına neden olur. Kuruyan cildin sebum üretimi artar. Güneşin zararlı ışınlarına karşı cildi koruyabilecek, yağsız formüllü bir koruyucu tercih edilmelidir.

Dew by SBG Akne Serumu Tam da Cildinize Göre!

Yüzünüz veya vücudunuzun değişik yerlerinde akne problemleri yaşıyorsanız Dew by SBG ürünlerini denemeyi ihmal etmeyin. Dew by SBG’nin doğadan ilham alınarak ürettiği Sensitive Touch Hassas Yüz Yıkama Jeli, Smooth & Tight Akne Serumu ve Long Lasting Moisturizer uzun etkili nemlendiricisi ile sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilt görünümüne kavuşabilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın