Bir arama yapın...

Haberler
Akne Serumu Nedir? Ne İçin Kullanılır?
19 Haziran 2023 Pazartesi

Akne Serumu Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Akne ve sivilcelere karşı cildimizin en etkili savunucularının başında akne serumu geliyor. Cildinizin dostu Dew By SBG’nin Smooth & Tight Akne Serumunu incelemek için tıklayabilirsiniz. İçeriğinde bulunan kuşburnu yağı ve çuha çiçeği yağı ile cildinizin nem ve yağ dengesini kurmanızı sağlayan akne serumu, gözeneklerinizi tıkamadan cildinizi nemlendirir. Cilt yüzeyinde bulunan sivilce ve yaraların iyileşmesini sağlar. Peki akne nedir ve neden çıkar?

Akne Serumu Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Akne Nedir? Neden Çıkar?

Akneler toplumda en yaygın görülen ve en bilindik cilt problemlerinin başında geliyor. Esasında bir kusur olarak nitelendirilmeyen akneler yine de kimsenin hoşlanmadığı ve kurtulmak için mücadele ettiği bir sorundur. Erkek kadın fark etmeksizin her insanda ortaya çıkabilen bu cilt sorunu, derinin altında yağ üreten bezlerin tıkanmasının sonucunda ortaya çıkar. Akne ve sivilcelerin meydana gelmesindeki en etkili faktör vücudun normalden fazla sebum üretmesidir. Kuru cilt tipindeki bireylerle kıyaslandığında yağlı ciltlerde akne oluşumu daha sık ortaya çıkar. Akne oluşumu ile mücadele etmek mümkün. Fakat akne tedavisinden önce ilk olarak bunun bir cilt sorunu mu yoksa başka bir sorundan kaynaklanan bir sonuç mu olduğu doğru analiz edilmelidir. Aksi halde kullanacağınız herhangi bir ürün beklediğiniz faydayı sağlamayacaktır.

Cildimizdeki gözeneklerin yağ, kir ve makyaj kalıntıları ile tıkanması akne oluşumuna yol açar. Bu bir cilt sorunudur. Fakat büyük ve iltihaplı aknelerin meydana gelmesi karaciğer problemlerinden kaynaklanıyor olabilir. Kozmetik evreninde aknelerin giderilmesi ve tedavisi için çok sayıda ürün bulunuyor. Çoğu insan kuru ciltlerde akne oluşmayacağını düşünür. Ancak bu hatalı bir genellemedir. Yine de yağlı cilt tipindeki kişiler, kuru ciltlere kıyasla daha çok akne tehdidi altındadır.

Eğer cildinizde akne sorunu yaşıyorsanız hangi ürünleri kullanmalısınız? Akneli ciltler için ideal cilt bakım rutini nasıl olmalı? Gelin birlikte inceleyelim.

Akne Sorunu Yaşayanlar Hangi Ürünleri Kullanmalı?

Kuru bir cilde sahip olmanız akne sorunu yaşamayacağınız anlamına gelmez. Her ne kadar yağlı ciltler kadar risk altında değilseniz de sizin de cildinizde akneler meydana gelebilir. Bir cilt problemi olan aknelerin oluşumunda kimi zaman beslenme alışkanlıklarımız da etkili olabiliyor.

Aknelerden şikâyetçiyseniz ve sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız cildinizin dostu Dew By SBG’nin Smooth & Tight Akne Serumunu kullanabilirsiniz.

İltihap kurutma özelliği bulunan ilaçlar akne tedavisi için oldukça etkilidir. İçerisinde doğal bitki özleri bulunan, cildinizin beslenmesini sağlayan ve gözeneklerinizdeki fazla sebumu kontrol altına alacak ürünler tercih edebilirsiniz. Aknelerle mücadelede cildin PH dengesini korumak büyük önem taşır. Bu sayede cildinizin yapısında herhangi bir değişiklik olmadan doğal bakım sağlayabilir ve cildinize canlılığını yeniden kazandırabilirsiniz. Unutmayın ki cilt tonikleri cilt bakım rutininizin basamaklarından sadece bir tanesidir. Cildinizi temizledikten sonra uygulayacağınız tonikler gözeneklerinizde kalan yağ ve kiri kökten temizlerler. Bu sayede gözeneklerinizin tıkanmasının önüne geçerler. Yani uzun vadede akne oluşumlarından korunmak için cildinizi temiz tutup sonrasında tonik kullanmak, atabileceğiniz mantıklı adımlardır.

Cilt tonikleri cildinizdeki iltihabı azaltır. Bu da aknelerle olan mücadelenizde size güç katar. Cilt toniklerinin en önemli avantajlarından biri akneyi kuruturken cildinizin pul pul dökülmesinin de önüne geçer. Cildinizin doğal nemliliğini korur. Cildinizin sakinleşmesini ve yatışmasını sağlar. Aynı anda hem iltihabı kurutur hem de cildinizi nemlendirerek yumuşak bir doku kazanmasını sağlar.

Sakinleştirici kremler cildi yatıştırarak tedavi edebilme özelliğine sahiptir. Cildi nemlendirmekle kalmayan bu kremler tahriş ve kızarıklık sorunu yaşayan ciltlerin tedavisinde de etkilidir. Aknelerle mücadelenizde en etkili araçlardan biri olan sakinleştirici kremler, cildinizdeki kuruluğu da doğal yollardan giderir.

Yaygın bir cilt sorunu olan aknelerle savaşmak zaman alsa da imkansız değildir. Dew By SBG Smooth & Tight Akne Serumu ile aknelerinizden kurtulup cildinizi özgürlüğüne yeniden kavuşturabilirsiniz.

Akneli Ciltlere Hangi Serum İyi Gelir?

Akneler karşısında etkili olan serumların en önemli bileşeni Salisilik Asittir. Cildinizi hızlıca temizleyen ve sivilcelere yol açan bakterilerle savaşan bu serumlar, siyah noktalarınızı sıktıktan sonra bölgeyi arındırmak için de etkilidir.

Akne Serumu Ne İşe Yarar?

Akne ve Sebum oluşumunu önlemek akne serumlarının temel işlevidir. Aynı zamanda cildinizde kalan akne lekelerini ve izlerini de ortadan kaldırır. Aknelerin yer aldığı bölgede hızlı ve etkili bir iyileşme sağlar. Akne serumları aynı zamanda iltihap, ödem, kızarıklık ve şişlik gibi problemlere karşı da etkilidir.

Akne Ne Kadar Sürede Geçer?

Her insanın yaşamında maruz kaldığı ergenlik sivilceleri dört ila altı yıl süresince varlığını sürdürür. Bazı durumlarda 40’lı yaşlara kadar sivilce sorunu devam edebilir. Eğer altında başka bir sağlık sorunu yoksa ciltteki aşırı yağı temizlemek ve gözeneklerde bakterilerin üremesini engellemek akneleri gidermek için yeterli olabilir.

Yanaklarda ve Çenede Neden Akneler Çıkar?

Akne ve sivilceler genel olarak insan cildinin fazla yağ ve sebum üretmesinin neticesinde meydana gelir. Bununla birlikte aşırı yağlı gıdalarla beslenmek, stres faktörü ve genetik etkenler de akne oluşumuna yol açabilir. Yanaklar ve çene cildimizin en çok sebum ürettiği bölgeler olduğu için sivilce ve akne oluşumuna daha açıktır.

Yorumunuzu bırakın