Bir arama yapın...

Haberler
40 Yaş Üzeri İçin Güzellik Tavsiyeleri
8 Haziran 2023 Perşembe

40 Yaş Üzeri İçin Güzellik Tavsiyeleri

Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak için her yaşta bakım yapmamız gerekir. Fakat 40 yaş cildimizin yaşlanmaya bağlı yaşadığı değişimlerin en belirgin şekilde ortaya çıktığı dönem. Hal böyle olunca 40 yaş itibariyle cilt bakım rutinimizde önemli değişiklikler yapmamız gerekiyor. Geçmişte yer yer aksattığımız bakım uygulamalarını artık özenle ve titizlikle yapmamız gerekiyor. İşte cildinizin dostu Dew By SBG’den 40’lı yaşlar için bazı ipuçları…

40 Yaş Üzeri İçin Güzellik Tavsiyeleri

Güneşe Karşı Koruma

Güneşin zararlı ışınları cildimizde yaşlanma izlerini en belirgin hale getiren faktör. Bu nedenle yaz kış ayırt etmeden yüksek SPF’li güneş koruyucu kremler kullanmayı ihmal etmemeliyiz. Cildimizin daha fazla hasar almasını ve yaşlılık lekelerinin meydana gelmesini önlemek için güneşten korunmaya özen göstermeliyiz. Güneş koruyucular cildimizde oluşan kırışıklıkların görünümünü de azaltmaktadır.

Nemlendirme

Her gün yeterli miktarda su içtiğimizden emin miyiz? Cildimizin nem dengesini koruyabilmek için her gün sekiz ila on bardak kadar su tüketmemiz gerekiyor. Bu sayede cildimiz elastikiyetini ve ışıltısını koruyabiliyor.

Göz Çevresi Bakımı

Göz çevremizdeki cilt katmanı, diğer taraflarla kıyaslandığında çok daha hassastır. Bu bölgedeki şişliği, koyu halkaları ve ince çizgileri azaltmak için profesyonel nemlendiriciler kullanmayı ihmal etmeyin. Dew By SBG’nin uzun etkili nemlendiricisi hakkında bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz.

Saç Bakımı

Yaşımız ilerledikçe saç tellerimiz eskiye kıyasla çok daha kırılgan ve ince bir yapıya bürünür. Sağlıklı saçlara sahip olmak için hacim veren saç kremleri ve şampuanlar kullanmakta fayda var. Saçlarımızı kısa kestirerek daha iyi beslenmesini, daha az yıpranmasını ve daha dolgun olmasını sağlayabiliriz. Altı aylık periyotlar dahilinde saç uçlarını aldırmak da saçınızın sağlığını korumak için önemlidir.

Sağlıklı Yaşam Alışkanlıkları Edinin

Yaşama biçimimizden cildimiz de etkilenmektedir. Sebze, meyve ve yağsız proteinlerden oluşan bir beslenme alışkanlığı hem vücudumuzun genel sağlığı hem de cildimiz için faydalıdır. Fiziksel olarak aktif bir yaşam seçmek, egzersizler yapmak, uyku kalitemize özen göstermek ve stres düzeyimizi aşağılara çıkmak de cilt sağlığımız için faydalıdır.

Yorumunuzu bırakın