Bir arama yapın...

Haberler
40'lı Yaşlar İçin Günlük Bakım Rutini
20 Ekim 2022 Perşembe

40'lı Yaşlar İçin Günlük Bakım Rutini

40'lı yaşlara gelindiğinde ciltteki ince çizgiler ve kırışıklıklar belirginleşir. Günlük belirli bir bakım rutini uygulanarak kırışıklık görünümünü en aza indirmek mümkün. Yaşlanma belirtilerini azaltmak ve kırışıklıkları giderebilmek için cildin her gün düzenli olarak temizlenmesi ve uygun cilt bakım ürünleriyle beslenmesi gerekir. Dew By SBG olarak 40'lı yaşlarda uygulanması gereken günlük bakım rutin önerilerini sizler için derledik…

40'lı Yaşlar İçin Günlük Bakım Rutini

Cildinizi Temizleyin

Cildin her gün yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırılması gerekir. Cilt temizlenmediğinde gözenekler tıkanır ve birçok cilt sorunu ortaya çıkar. Bu nedenle her gün mutlaka cilt tipine uygun bir jel veya köpük ile cildin derinlemesine temizlenmesi gerekir.

Retinol İçeren Ürünler Kullanın

Retinol denilen A vitamini, kırışıklıkların azalmasına etki eder. Retinol içerikli ürünler hücrelerin yenilenmesini hızlandırır ve parlak, canlı, genç görünen bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Retinol ve A vitamini içeren ürünleri kullanırken lekelenme riskini engellemek için güçlü bir güneş koruyucu da kullanılmalıdır.

Yoğun Nemlendirici

Cilt nemini kaybettiğinde cilt bariyeri zayıflar ve kırışıklıklar daha da belirginleşir. Cildin nem dengesini koruyabilmek için yoğun nemlendirici kremler uygulanmalıdır. Cildi nemlendirmek için nemlendirici krem veya gece maskeleri kullanılabilir.

Güneş Koruyucu

Ultraviyole ışınları (UV), dış faktörlere bağlı cilt yaşlanmasının en büyük sebeplerindendir. Yazın olduğu kadar kışın da cildin güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunması gerekir. Cildi güneş ışınlarının etkilerinden korumanın en iyi yolu ise güneş koruyucu kremler kullanmaktır. Dışarı çıkmadan yarım saat önce güneş kremi sürülmeli ve gün içerisinde tazelenmelidir.

Yorumunuzu bırakın