Bir arama yapın...

Haberler
10 Yaş Gençleştiren Güzellik Sırları
2 Kasım 2022 Çarşamba

10 Yaş Gençleştiren Güzellik Sırları

Güzel bir cilt için emek ve sabır gerekiyor. Basit ipuçlarıyla sağlıklı ve güzel cilde kavuşmak mümkün. Peki cildi 10 yıl gençleştiren güzellik tüyoları neler? Cilt dostu ürünleriyle bilinen Dew By SBG, güzellik sırlarını sizler için derledi…

10 Yaş Gençleştiren Güzellik Sırları

Aşırı Makyaj Yapmayın!

Cildin yıpranmasını önlemek için doğal olmak önemlidir. Doğal olduğu iddiasındaki makyaj malzemeleri dahi kimyasal madde içerir. Dolayısıyla sürekli kimyasal maddeye maruz kalan cilt, genç görüntüsünü kaybeder.

Kırışıklıklar İçin Patates

Patates cildi aydınlatır ve kırışıklıkları yok etmeye yardımcıdır. Her gün 15 dakika süreyle cilde patates maskesi uygulanarak kırışıklıklardan kurtulmak mümkündür. Patates suyu ile çiğ patates posasını da kullanılabilir. Yüz hatlarının daha iyi görünmesi ve cildin esnemesi için patates maskesine biraz limon suyu da eklenebilir.

Su Tüketin!

Günde en az 2 litre su tüketmek, cildin kendini daha hızlı yenilemesini sağlar. Su tüketmeyi ihmal etmemek her gittiğiniz yere suyunuzu da götürün.

Hindistan Cevizi Yağı Kullanın

Damıtılmış Hindistan cevizi yağı, cildin sıkılaşmasını, beslenmesini ve nemlenmesini sağlar. Hindistan cevizi yağı, cildin ölü derilerden arınmasını ve daha yumuşak bir cilde kavuşmayı sağlar. Damıtılmış Hindistan cevizi yağını cildinize ince bir katman biçiminde uyguladıktan sonra yaklaşık 5 dakika bekleyin. Sonrasında hijyenik ve temiz peçete yardımıyla cildinizi yağdan temizleyin.

Yorumunuzu bırakın

Yorumlar (1)

G
Misafir | 4 ay önce
Bu kadarmı?

Bu kadarı çok kısa