Bir arama yapın...

Haberler
10 Adımda Vegan Güzellik Rutini Nasıl Oluşturulur?
2 Ocak 2023 Pazartesi

10 Adımda Vegan Güzellik Rutini Nasıl Oluşturulur?

Vegan kozmetik, son zamanlarda sıklıkla tercih edilir duruma geldi. Vegan cilt bakım ürünlerinin içeriğinde hayvansal kaynaklı malzeme kullanılmıyor. Peki vegan ürünlerle bakım rutini nasıl oluşturulur? Dew by SBG olarak sizler için derledik….

10 Adımda Vegan Güzellik Rutini Nasıl Oluşturulur?

 • Bakım rutininde ilk yapılması gereken cildi temizlemektir. Cilt temizliği için vegan olan ürünleri tercih edebilirsiniz.
 • Cilt bakım rutininin en önemli adımlarından biri cildi nemlendirmektir. Nemlendirmek, özellikle kuru ciltler için en gerekli ve cildi besleyen adımlardan biridir. Kullanacağınız nemlendiricinin içeriğini inceleyerek vegan olup olmadığını mutlaka kontrol edebilirsiniz.
 • Tonikler, cilt temizleyicilerine destek olur ancak tonik seçerken içeriğine dikkat etmek gerekir. İçeriğinde cilde zarar verecek maddeler bulunmayan ve vegan olan tonikleri tercih edebilirsiniz.
 • Cildi beslemek için gerekli olan ürünlerden biri serumdur. Cildi temizlemek ve nemlendirmenin yanı sıra, beslemek de gerekir. C vitamini ya da hyaluronik asit içeren serumlardan ihtiyacınız olanı kullanabilirsiniz. Cildin gereksinimine göre serum seçerken içeriğine bakabilir ve vegan ürünler kullananları satın alabilirsiniz.
 • Cilt sorunlarının çözümü için düzenli olarak maske uygulanmalıdır. Her soruna uygun bir maske bulmak mümkün ancak maskelerin içeriklerine bakmadan alınmamalıdır. Cilde doğrudan temas eden maskelerin vegan olmasına ve zararlı içerikler barındırmamasına dikkat etmelisiniz.
 • Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden cildi korumak için her mevsim güneş kremi kullanılmalıdır. Dışarı çıkmadan yarım saat önce sürülmesi gereken güneş kremini satın almadan önce içeriğine bakmak ve vegan olanları tercih etmek cildiniz için daha faydalı olacaktır.
 • Makyaj bazı, cilt kusurlarını gizlemek ve cildi pürüzsüzleştirmek için uygulanır. Her gün cilde sürülen makyaj bazını alırken içeriğine dikkat etmek gerekir. İçeriğinde cilt için zararlı maddeler bulunmayan ve vegan içerikli ürünleri seçebilirsiniz.
 • Rujlar da makyajın vazgeçilmezlerindendir ancak en hassas bölgelerden olan dudaklara sürülen bu ürünlerin içeriği oldukça önemlidir. Rengini beğenseniz dahi içeriğine güvenmediğiniz ürünleri almamalı ve vegan içerikli ürünler almaya özen göstermelisiniz.
 • Makyaj temizliği de bakım rutininin basamaklarından biridir. Sağlıklı bir cilt için eve gelir gelmez mutlaka makyaj temizlenmelidir. Makyaj temizliğinde kullan-at ürünler yerine vegan makyaj temizleme bezleri kullanabilirsiniz.
 • Cildi rahatlatmak ve ölü derilerden arındırmak için düzenli olarak peeling uygulanmalıdır. Peeling yapmak için çeşit çeşit ürünler bulunur ancak bu ürünleri seçerken içeriğini incelemeli ve vegan içerikli ürünler tercih etmelisiniz.
 • Dew By SBG’nin vegan dostu ürünlerini görmek için tıklayın.

Yorumunuzu bırakın